Amatérský astrofotograf měsíce

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Amatérský astrofotograf měsíce

#1321

Příspěvek od vla »

Moc často nechválím, ale z tohodle mi spadla čelist. To vypadá nejmíň na fotku roku.  Pro mě jedna z nej fotek co jsem zde viděl.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Amatérský astrofotograf měsíce

#1322

Příspěvek od BiF »

No, když jsem hodnotil listopadové kolo, tak se musím přiznat, že na ten Měsíc jsem nechtěl ani klikat (Měsíc moc nemusím). Pro pořádek, abych hodnotil vše, jsem se "přemohl", klikl a už jen ta 50%-ní verze mi vyrazila dech...
Nádhera!

Stejně tak jako jeho vítězná sluneční skvrna ze září.
Šikovnej chlap...
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Amatérský astrofotograf měsíce

#1323

Příspěvek od Bill »

Hmm. Až teď jsem si všimnul té plné verze. Tak to je teda fakt nářez.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Amatérský astrofotograf měsíce

#1324

Příspěvek od MaG »

Díky za reakce. Autor má radost. Každopádně i já jsem si moc zamlouval tu 50% verzi a když jsem pak proklikl tu plnou tak to byla pěkná třešnička a překvapení. Pro mě desítka za kvalitu i odvahu dát víc barev.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Maser
Příspěvky: 2296
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Amatérský astrofotograf měsíce

#1325

Příspěvek od Maser »

Mě se líbí, že na jedné straně nejsou přepálené jasné krátery a na druhé straně je povrch jasný a kontrastní až k terminátoru.  ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Amatérský astrofotograf měsíce

#1326

Příspěvek od MaG »

Zdravím v únoru. Přemýšlel jsem nad tím celý leden, ale nic zajímavého mě nenapadlo. Myslím, že vzhledem k nemožnosti aktualizovat web do lepší podoby (admin severu je dlouhodobě mimo ČR a nejsme schopni tam přenést data) a dále vzhledem k menšímu zájmu samozřejmě i způsobenému našimi přehmaty a špatným počasím jsem usoudil, že o náš nápad nechat amatéry, ať si zkusí vkládat a hodnotit sami snímky do otevřené galerie je nejspíš na konci s dechem a tak jen oznamuji, že to akceptuji a děkuji všem, kteří měli tu výdrž. Já sám jsem byl teď dlouhodobě nemocný a stále nevím, co mi je a kamarádi mají strašně moc práce, takže nemá cenu tu agónii asi dále udržovat.

Co mi doposud soutěž AAM ukázala je, že úroveň snímků šla neskutečně nahoru, stejně jako, že účast lidí i ze zahraničí by pro soutěže tohoto typu byly přínosem. Není však možné toto dělat, když chybí nadšení a účast mnoha lidí.

Přes mé aktuální úplné vyhoření v této oblasti jsem strašně vděčný za pozitivní i negativní, co mi tato komunita a účastníci AAM dala a těším se, že se někdy podaří třeba spojit to dobré, co AAM ukázala s tím, co nám vadí jinde.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Amatérský astrofotograf měsíce

#1327

Příspěvek od FunTomas »

Martin. Nerob si z toho nič. Jednoducho počasie je za posledné 2 mesiace také aké je. Netreba hádzať flintu do žita. Takéto počasie nebude trvať večne a potom sa fotky opäť dostavia.

A samozrejme držím palce, nech sa zotavíš. Neviem síce čo sa deje, ale verím, že je to niečo ako jarná únava.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

Amatérský astrofotograf měsíce

#1328

Příspěvek od Slávek »

Takže AAM končí úplně? A to jsem si říkal, že tam občas něco dám, ale nečekal jsem, že mě odradí relativně drobné věci. Na AAM se mi nelíbí:

Pro mě neuspořádaný obsah. Moc složitostí, třeba když kliknu na web AAM hodí mě to jakoby úplně na jiný stránky a já tam nevidím odkaz na galerie, kde jsem před tím byl. V galerii jsou jen vítězové a ještě to končí červnem 2012 snad. Než abych hledal návaznosti, jdu raději pryč.

Ne jednou jsem měl problém s vkládáním. Už jsem to všechno vyplnil, pak klik, napsalo mi to nějakou chybu a já to musel psát znova a na to už jsem neměl náladu, tak jsem šel pryč.

Angličtina - budu možná za retarda, ale já to nemám rád. Vnímám AAM jako takovou "malou českou hezkou soutěž" a ač rozumím anglicky, celou soutěž mi to odcizuje.

účast zahraničních soutěžících - podobně jako s tou angličtinou. Ono tam není moc snímků od našinců a snaha rozšířit galerii o zahraniční účastníky podlě mě i paradoxně hodně čechů (a slováků) odradí. Já si pamatuju, jak jsem měl jeden celkem hezkej snímek, už už jsem to tam chtěl dát a pak tam vidím nějakou pecku od nějakýho rusa, který to fotil ze vzdálený observatoře z Chile nebo kde. Tak jsem nad tím mávnul rukou a šel pryč  a tenkrát mi to samý říkal pak ještě jeden kolega z AF. Když je tam snímek od někoho z AF řeknu si - jé hele, to je ten a ten, to se mi líbí, ale když tam vloží snímek maďar, pak to třeba i vyhraje, já ho neznám a z těch cca 7mi lidí co tu znám ho taky nikdo nezná, tak mi to zase ubere na symaptičnosti. (a to nemám rozhodně nic proti zahraničním kolegům) ale omezit to třeba na ČR by dobře nastavilo laťku, protože ta naše obloha relativně dobře nastaví mantinely napříč technikou, takže to samo udělá určitou kategorii.

Soutěži podle mě vůbec nepřispívá ani její debatování zde ve vlákně. Je teda pravda, že jsem se o existenci AAM dozvěděl z tohohle vlákna, ale poměrně dost velký hádání způsobilo, že se mi AAM nějak znechutilo, aniž jsem tam ještě kliknul.

to, že šla úroveň fotek nahoru je fajn, ale to taky podle mě odradí hodně těch "amatérů" a když budou v galerii relativně super snímky (což je fajn) tak to ale nějak postrádá to jedno A v názvu...Ale to je vlastně asi ok, nejde zase chtít tam mít jen "jednoduchý" fotky, to by opravud moc zajímavý nebylo, ale nějak se občas i tohle ve mě hádá.

Chtěl bych nějakou jednoduchou česko-slovenkosu soutěž se snadným vkládáním, ideálně nějak propojit s astrofotkama, kde bylch mohl ideálně jen někam kliknout a ono by mi to automaticky přidalo snímek i do AAM (řekněme v případě, že bych měl všechny kolonky vyplněny) pak bych já třeba soutěžil vždy, když něco vyfotím) :-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Amatérský astrofotograf měsíce

#1329

Příspěvek od Konihlav »

Chtěl bych nějakou jednoduchou česko-slovenkosu soutěž se snadným vkládáním, ideálně nějak propojit s astrofotkama, kde bylch mohl ideálně jen někam kliknout a ono by mi to automaticky přidalo snímek i do AAM (řekněme v případě, že bych měl všechny kolonky vyplněny) pak bych já třeba soutěžil vždy, když něco vyfotím)http://www.astrobook.sk/

http://astrofotky.cz/news.php
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

Amatérský astrofotograf měsíce

#1330

Příspěvek od Slávek »

To je super, už už jsem odeslal 2sníky, ale oi je někam posunuli a ja to pak na astru.cz nemužu najít Ale asi je to jekajý proces schvalování. ?
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Amatérský astrofotograf měsíce

#1331

Příspěvek od MaG »

Pokud vložíš snímek do ČAM, uvidíš jej v galerii s odstupem několika měsíců. Pokud jej vložíš do čtenářské galerie astro.cz objeví se tam hned. Potom je ale nesoutěžní. Pozor, není tam opravena chyba, která po novém roce generuje o měsíc větší datum.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

Amatérský astrofotograf měsíce

#1332

Příspěvek od Slávek »

Díky a i pardon. Včera (jak je asi vidět) jsem se asi ve 3 ráno vrátil z hospody a vehementně si usmyslel, že zkusím ten nový vkládač. Kliknul jsem tam, ještě blbě povyplňoval a asi 10x odeslal. Paradoxně se mi to snadno podařilo (tzn. je to opravdu snadné) až to úplně vyplašilo jednoho zakladatele toho systému, že se mě pak ptal, co se to děje.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Amatérský astrofotograf měsíce

#1333

Příspěvek od MMys »

No, tak v tom případě (tedy pokud jsi opravdu nechtěl poslat tolik snímků) pošli ještě e-mail na cam@astro.cz a vysvětli, cos to vyváděl, a jak případně se snímky naložit (cos tam poslal bys měl mít jako kopie ve svém mailu)

Ale i pokud to neuděláš, tak snímky normálně proběhnou hlasováním. Žádný limit, kolik kdo smí poslat snímků, nemáme. Jen stáří max. 1 rok.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět