Vhodny monitor pro zpracovani (astro) fotografii

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Rekmarik

Příspěvek #76 od Rekmarik » 27. 03. 2014, 21:32

ale za cenu 2500kc to jde ne?

No ty se do něj budeš dívat tak to musíš posoudit sám jestli to jde .. Já osobně bych nešetřil na monitoru, zvlášť pokud se do něj budeš dívat nejen kvůli astro zpracování .. Zrak není zrovna zanedbatelná kvalita živote ne ?

mirkovacik
Věk: 47

Monitor pre spracovanie foto

Příspěvek #77 od mirkovacik » 12. 03. 2019, 08:51

Ahojte,
aký monitor si kúpiť pre spracovanie astrofoto? Sú aj nejaké dostupnejšie, alebo všetky zmysluplné sú drahé?
Čo si všímať pri kúpe?
Vôbec by mi nevadil nejaký link na nejaké monitory. :)

Mám monitor - windowsy mi vyzerajú na tom super, ale keď na tom spracujem fotku, tak je to hnus a ešte aj tmavé na ostatných zariadeniach. Keď to spravim na notebooku, tak je to lepšie, len na tom monitore je to vyblitý hnus.
Alebo je to o nejakých nastaveniach?

m.

hades

Re: Monitor pre spracovanie foto

Příspěvek #78 od hades » 12. 03. 2019, 09:10

mirkovacik píše:Alebo je to o nejakých nastaveniach?

Z větší části ano.
Dívej se po monitorech s IPS a led podsvícením. Já mám kupříkladu tento: https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/de ... monitor/pd
SW Evostar 80ED, ASI294MC Pro, HEQ-5 Pro Synscan upgrade, belt modification, QHY 5-II M, DeepSkyDad Autofocuser
Astrofotky

juh

Re: Monitor pre spracovanie foto

Příspěvek #79 od juh » 12. 03. 2019, 10:35

Vhodný monitor je len časť reťazca pre správne spracovanie obrázkov. Ak nie sú splnené ďalšie podmienky (skalibrovaný monitor, osvetlenie pracoviska, ...), tak ani drahé Eizo nemusí viesť k želanému výsledku.

Zpět na “Astrofotografie”