DeepSkyStacker

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
pedrosanchez
Věk: 37

Re: DeepSkyStacker

Příspěvek #391 od pedrosanchez » 02. 10. 2018, 10:45

juh píše:
pedrosanchez píše:... Ale řekněte mi prosím, jak jste se to naučili ve Photoshopu zpracovávat? Já absolutně nevím na co tam klikat, je to složité :-( Hledali jste si videa na youtube, nebo návody, kde je toho přehršle? ...

Ja som niekedy začínal s Velká kniha k Adobe Photoshop CS2 (sú aj novšie vydania). Hľadať niečo na nete a nevedieť čo hľadám a opakovať postupy o ktorých neviem, prečo to tak je, no neviem ...

Chápu, že Vám profíkům už je to jasné. Ale já si do photoshopu nahraju TIF a potřebuji nějak začít, seznámit se s prostředím. Co první udělat atd. Tutoriálů je dost, jen se v tom vyznat, aby člověk neztrácel čas. Nalezl jsem třeba tento návod, ale nezdá se mi to triviální a srozumitelné:
https://astrobackyard.com/tutorials/ast ... utorial-1/
SW 203/1000 NEQ5 goto synscan

juh

Příspěvek #392 od juh » 02. 10. 2018, 11:14

Lenže v tom odkaze to nie je len základná verzia Adobe PS. Používajú tam aj Astronomy Tools Actions Set (pluginy, alebo akcie pre APS) za $21.95

MilAN
Věk: 69

Příspěvek #393 od MilAN » 02. 10. 2018, 11:31

Já tedy nevím, ale začínat s astrosnímky a chtít bez jakýchkoliv zkušeností požívat asi nejsložitější program, který si zcela určitě ke zpracování pár astrosnímků nekoupíš, mi nedává moc smysl. Pro začátek bych začal s jakýmkoliv programem na základní úpravy fotek, a až ti nebude stačit free program, tak zainvestovat do něčeho lepšího.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz

Bill

Příspěvek #394 od Bill » 02. 10. 2018, 11:58

pedrosanchez píše:Chápu, že Vám profíkům už je to jasné. Ale já si do photoshopu nahraju TIF a potřebuji nějak začít, seznámit se s prostředím.

Pokud vůbec neznáš Photoshop, tak bych se raději seznámil rovnou s nějakým astronomickým SW jako je třeba PixInsight...
Je sice placený, ale pokud by jsi měl zaplatit Photoshop a případně nějaké doplňky...

Na PI je spousta videotutoriálu a MMys pořádá školení i pro začátečníky.
M:736 750 113

hades

Příspěvek #395 od hades » 02. 10. 2018, 12:05

pedrosanchez píše:Chápu, že Vám profíkům už je to jasné. Ale já si do photoshopu nahraju TIF a potřebuji nějak začít, seznámit se s prostředím. Co první udělat atd. Tutoriálů je dost, jen se v tom vyznat, aby člověk neztrácel čas. Nalezl jsem třeba tento návod, ale nezdá se mi to triviální a srozumitelné:
https://astrobackyard.com/tutorials/ast ... utorial-1/

Já ještě pro velmi hrubé a zcela automatické zpracování - hlavně pro takový náhled, co z toho vlastn vylezlo - používám funkci IrfanView:
Image -> Adobe 8BF PlugIns -> Smart Curve a kliknu jednoduše na tlačítko Auto
SW Evostar 80ED, Canon 600D Mod, HEQ-5 Pro Synscan upgrade, belt modification, QHY 5-II M, DeepSkyDad Autofocuser
Astrofotky

pedrosanchez

Příspěvek #396 od pedrosanchez » 02. 10. 2018, 12:57

BILL, MILAN: Každý nějak začíná. To mám razit slepé uličky když se Vás tu mohu místo toho dotázat? Takže photoshop patří mezi ty složitější sw, takže mám začít s nějakým uživatelsky příznivějším programem. OK, díky. Pixinsight bych si klidně zaplatil, ale asi to nebude legrácka, když na to MMys školí dva dny v kuse. Ale anglicky celkem umím, tak mrknu na tutoriály a třeba se trochu pohnu dopředu.
Jinak photoshop jsem zkoušel jako první, protože se normálně dá stáhnout na ulozto, vč. vygenerovaného klíče k instalaci nebo nějaká cracklá verze...

HADES Děkuji, zkouším to, ale dostanu se na ty 8BF PlugIns a pak nemám volbu "smart curve", nýbrž mohu jen přidávat (odněkud z disku) či odebírat filtry. Takto to vypadá: https://i.nahraj.to/f/27On.png

Roman (Rick)

Příspěvek #397 od Roman (Rick) » 02. 10. 2018, 13:13

Pedro, v DSS nič neupravuj, len ulož výsledný snímok ako TIFF, či už 16, alebo 32 bitový. Ten otvor vo Photoshope, keď už si s ním začal a skús sa na začiatok pohrať s krivkami (Ctrl+M) a úrovňami (Ctrl+L). Musíš sa ale aj porozliadnuť a poskúšať nejaké tie tutoriály. Časom ti to pôjde ako nič ;).

pedrosanchez

Příspěvek #398 od pedrosanchez » 03. 10. 2018, 10:40

Roman (Rick) píše:Pedro, v DSS nič neupravuj, len ulož výsledný snímok ako TIFF, či už 16, alebo 32 bitový. Ten otvor vo Photoshope, keď už si s ním začal a skús sa na začiatok pohrať s krivkami (Ctrl+M) a úrovňami (Ctrl+L). Musíš sa ale aj porozliadnuť a poskúšať nejaké tie tutoriály. Časom ti to pôjde ako nič ;).

Díky Romane, vyzkouším a pak se obrním trpělivostí :)
Ještě si tedy nainstaluji ty plaginy do Irfanview, jak psal Hades.

Zpět na “Astrofotografie”