Astrofotografie mobilem

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#541

Příspěvek od biker.fm »

Howkign se rozhodl fotit mobilem, myslim si ze neni zapotrebi psat prispevky typu - zacni fotit kamerkou/fotakem/cimkoliv krome toho mobilu. Prosim, vemte to vsichni v potaz. Ja to jeho snazeni uz vnimam i pozitivne, konecne si na mobilu vypnul ten hrozny zvuk cvakani "pseudo mechanicke zaverky" a tak na louce uz ani nevime ze vubec neco foti :D
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: Astrofotografie mobilem

#542

Příspěvek od Rekmarik »

Ahoj, třeba by pomohlo, kdyby sis Howkingu pořídil nějakou hi-end kameru nebo DSLR a pak si k tomu dobastlil ty mobilní funkce, zapojení simkarty a aby se z toho dalo telefonovat. - No a vlk by se nažral a koza zůstala celá - všichni by byli spokojení :)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Astrofotografie mobilem

#543

Příspěvek od FunTomas »

Nerozumiem, prečo stále niekto Howkingovi píše čo a ako má robiť. Má dosť rozumu, určite vie o rozdieloch fotenia telefónom, fotoaparátom alebo kamerou. Nechajte ho nech si robí čo chce. Kto to nechce sledovať, môže si toto vlákno zablokovať.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Naburko
Příspěvky: 245
Registrován: 29. 03. 2014, 17:15

Re: Astrofotografie mobilem

#544

Příspěvek od Naburko »

Rekmarik píše:Ahoj, třeba by pomohlo, kdyby sis Howkingu...
Ahoj, třeba by pomohlo, kdyby ste Howkinga konečne nechali fotiť si ako chce a nehučali mu stále do hlavy nech si kúpi DSLR, kameru a neviem čo všetko.
Uživatelský avatar
KaoS
Příspěvky: 938
Registrován: 04. 04. 2002, 09:26

Re: Astrofotografie mobilem

#545

Příspěvek od KaoS »

Howking píše: ale bude to zajímavé a kuriózní)
Kuriózní určitě, zajímavé vůbec.
Stránka společnosti pro Meziplanetární hmotu, info o kometách, meteorech i planetkách - http://www.kommet.cz
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#546

Příspěvek od Howking »

Tak včerejší Jupiter zase mobilem.
Vůbec jsem ani původně nechtěl. Podle stelaria neměla být GRS a tak se mi nechtělo, ale bylo fakt pěkně jasno, tak jsem to vytáhl a hned začal fotit bez temperace.
Obrázek
Animace od 15.3.2017 23:54 do 16.3.2017 0:11 Přes Sky-Watcher 254/1000,barlow 5x, Okulár 9mm, 4k video 4xdigit zoom 30 fps iPhone 7.<br>Jediné video nastříhané po minutách -> Adapter resize down 25% a konvert do RAW videa -> Autostekkert II zarovnání a stack -> Lynkeos wavelet -> Photoshop resize 50%, autokontrast a saturace 25%+ -> WinJupos derotace a stack a regenerace snímků -> Lynkeos Wavelet (znova) -> Photoshop načtení do balíčku a vytvoření animace. Uff :-D
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#547

Příspěvek od Howking »

Dnešní pozorování :-) iPhonem 1000 snímků 1/3s iso 1600 - složeno v Nebulosity - to světlo v zamlženém autě je jen osvětlení rádiem :-) Byla fakt parádní tma. Jen vlhko jako prase. Fotil jsem M97 a chtěl jsem udělat 8000 snímků a po 4 tisících se mi zamlžil sekundár (a ještě nemám udělané ani vyhřívání a i fén jsem zapomněl doma)
Obrázek
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#548

Příspěvek od Howking »

Dnes jsem to po půlnoci přeci jen vytáhl, než jsem ustavil montáž a centroval mobil s okulárem a začal točit Jupuitera, tak se do dvou minut zatáhlo. Ale co se podařilo za pouhé dvě minuty, tak to mě nutí litovat, že jsem nezačal dřív. Co by z 0x delšího videa vzniklo v WinJupos! To by při tomhle seingu musel být nářez.
jupiter.jpg
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#549

Příspěvek od biker.fm »

Docela by me zajimalo jaky by byl vysledek pokud by se zatahlo treba az za pul hodiny.
Skoda ze jsi nenapsal jaky byl seeing za ty dve minuty.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#550

Příspěvek od Howking »

M97
Obrázek
Z předvčerejška. Měl jsem v plánu 10k snímků, ale zarosil se mi sekundár :-)
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#551

Příspěvek od Howking »

Tak jsme byli včera se Standou pozorovat a neplánoval jsem Jupiter. Fotil jsem DSO, ale v Standově dobsonu bylo poznat tak špičkový seing, že jsem toho nechal a na závěr točil video až do chcípnutí baterky :-D
anijup.gif
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#552

Příspěvek od biker.fm »

Snad to nebude kacirska veta, ale tak nejak bych si dovolil tvrdit ze tva vysledna animace predci nektere fotice co nefoti/nenataceji mobilem. Kde se stala chyba ? :roll:
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofotografie mobilem

#553

Příspěvek od Bill »

Ale nebude - ono už to tady zaznělo. Na planety a jasné malé objekty na které se používá (dá použít) planetární kamera to není tak špatné.

Na Dobson bez pohonu je to podle mne i lepší..

Ale fotit tím plošné a slabé mlhoviny je ehm nerozum :-)
M:736 750 113
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#554

Příspěvek od Howking »

No jsem rád, že ten dalekohled takhle kreslí. Na to, že je to vlastně světelný astrograf f/4, že ohnisko prodlužuju BARLOW T-S TRIPLET APO 5x 1.25” za dva litry a za ním je okulár OKULÁR T-S SWM 9mm 66° za litr, tak mě to překvapuje každým pozorováním. Na to že mezi zrcadlem a čipem mám 12 skel :-) No počítám, že ještě malounko to zlepší lepší seing Zaváhal jsem. Byl skvělý, ale když jsem začal točit, tak se pokazil a také plánuju přiclonění okrajů zrcadla.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#555

Příspěvek od Howking »

Tentokát ze dvora nad střechou baráku, takž už ne tak extra seing, ale hlavně se divím (už podruhé) výdrbu s GRS. Podle Stelaria měla vyjít po půllnoci a být do 4 a já začalpo půlnoci a trefil už jen její západ. Už jednou jsem se takhle spálil, tak jsme pořídil appku do mobilu - GasGiants a ta předpoídala východ podobně. Tak jako fakt nevím podle čeho se příště řídit. Chtěl jsem natočit celý přechod a ...
anijup2.gif
Odpovědět