Astrofotografie mobilem

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Astrofotografie mobilem

#946

Příspěvek od zuzi »

Kolik mas z katalogu už nafoceno? Nechce se mi to počítat :-)
Jinak obdivuji to odhodlání to dofotit telefonem, me by to asi zlomilo na kameru.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#947

Příspěvek od Howking »

zuzi píše:Kolik mas z katalogu už nafoceno? Nechce se mi to počítat :-)
Jinak obdivuji to odhodlání to dofotit telefonem, me by to asi zlomilo na kameru.
- no málo - protože jsem prakticky po dotažení technologie snímání začal znova. A právě proto si nekoupím astrokamerku hned, protože vím, že bych se pak už na mobil vykašlal. I když už tu bazarem proběhlo hodně skvostů za super ceny.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofotografie mobilem

#948

Příspěvek od Bill »

Howking píše:A bavte se tím, co se dá na obloze zachytit čipem 3x2mm s 1um pixely zahřívaném procákem mobilu a za 20-ti oprickými prvky. Podle mě je to přece minimálně NEČEKANÉ :-D
To rozhodně! Když porovnám "svou" M27 modifikovanou zrcadlovkou a dvojnásobným časem, tak bych řekl, že ta mobilem je lepší...
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=B ... 452669.jpg

Zajímavé je, že tam máš dokonce "více červené". Dalekohled mám o něco menší - 8" - ale i tak...
Pokud by sis vybíral jasné objekty, tak ty poslední výsledky můžeš publikovat i bez "(iPhonem)". Ale je to exotická cesta jak něco vyfotit.

Taky můj názor na focení "Messiéra" libovolnou technikou znáš :-)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofotografie mobilem

#949

Příspěvek od MilAN »

Howking píše: Cele to tažení proti focení mobilem (přitom je to zajímaví kuriozita a každého nezaujatého těmi výsledky bavím) je PODLE MÉHO POCITU jen ze strany těch, co:
1) se na začátku sami vymezili že to nikdy nepůjde (a ono to jde rozhodně řádově lépe, než předpokládali) a nejsou schopni přiznat omyl
2) ze strany těch co brojili proti schopností krátkých expozic
3) ze strany těch co svou neschopností a netalentem dosahují na kvalitní a patřičné technice horších výsledků než já s "blbým" mobilem
4) a rozhodně si myslím, že dost "nepřátel focení mobilem" by ubylo kdybych měl ten šmírácký android.
A tím jsem si řekl co jsem chtěl a odteď už budu jen vkládat (lepší a lepší) výsledky své zábavy a radit zájemcům o tuto libůstku.
Tohle jsem od tebe nečekal. Větší demagogii tu nenajdeš.
Podobným nebo i menším astronomickým vybavením tu členové získávají o řád lepší výsledky . Nakonec i ten dosah o 5 mag. nižšší o něčem vypovídá. Nevím , jestli se najde někdo, kdo by měl tuhle libůstky, kdy se stejným astronomickým vybavením a ne telefonem dostaneš 100 x dále. To musí být masochista.
Ale abychom si rozuměli: Oceňuji tvoje úsilí, tvoje inovativní způsoby jak něco vytřískat z telefonu i tvoji výdrž a odhodlání. Ty výsledky jsou nádherné - ale to platí pouze vzhledem k focení tím telefonem. Vůči DSLR a kamerám jsou výsledky ne úměrně, ale diametrálně slabší při použití stejných financí na pořízení veškeré techniky k tomu potřebné . A při tom jsou daleko pracnější a náročnější na čas jak focení, tak i zpracování. Meze , ke kterým se ty při veškerém úsilí přiblížíš, dosáhnou ostatní s daleko jednodušším vybavením a bez takového úsilí. Stačí se podívat na fotky nováčků, jak vypadají jejich 1. astrofotografie ( bez jakýchkoliv zkušenost), a ten rozdíl je na první pohled patrný.
Výsledky mobilem máš ohromné, ale nevím, jestli lze najít důvod, proč tohle následovat a absolvovat. Když to jde i s lepšími výsledky jednodušeji a laciněji.
P.S. : moje argumentace nesouvisí z žádným z těch tvých 4 bodů a ani mě do žádné z těch skupin nejde zařadit :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#950

Příspěvek od Howking »

Prosím přestaň dělat blbého (srovnávat nějakou astrotechniku s mobilem)!!!!! Howgh :-((((( Už mě to nebaví furt dokola.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#951

Příspěvek od Howking »

Končím! Už mě to fakt nebaví. Milionkrát dokola opakovat to samé a jako hrách na stěnu házet. Nemám na to fakt už nervy. Prosím o smazání mého účtu z astrofora a už se nepolezu.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#952

Příspěvek od biker.fm »

Pro vsechny zde, tim ze howking foti mobilem jde o to ze chce ukazat co lze mobilem vyfotit a jaky je vysledny obrazek. Nejde o srovnavaci test co je lepsi, jestli mobil nebo fotak nebo kamera. Taky nejde o to kolik prace s tim ma ohledne zpracovani bambilionu dat a jake pouziva postupy. Taky nejde o to kolik ho to vsechno stalo financi. Ja treba tomu mobilnimu foceni taky nejsem naklonen, je to jeho vec co dela. Ale porad ho presvedcovat ze ... At si dela co chce, je to jeho vec. Tolik muj nazor k tomu.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#953

Příspěvek od MaG »

Za chvíli byste mu ještě vyčetli, že ukládání a zpracování dat mu sežere tolik elektřiny, že za to mohl mít několik CCD kamer. Proboha kde to jsme..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#954

Příspěvek od Karell »

Ale no tak Martine. Také jsi tady v minulosti na některá tvrzení Howkinga reagoval, také jsi k tomu měl nějaký důvod a snažil se jeho tvrzení korigovat. Já nechápu, proč si to všechno bere tak strašně osobně.
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Astrofotografie mobilem

#955

Příspěvek od LukasNestak »

Podľa mňa super čo dokázal Howking vytrieskať z mobilu, len škoda že to stálo tak veľa práce.
Tak ale 100 ľudí 100 chutí, ak ho baví spracovávať obrovské množstvá dát tak všetka česť a netreba ho neustále poučovať že zabíja čas.
Pre začiatočníkov je to celkom zaujímavá inšpirácia že napr. aj z lidlskopu + mobil sa dá niečo vytvoriť!
Napríklad ja nemám ešte vhodnú kameru tak skúšam mobili.

Pre zaujímavosť môžem porovnať Lumiu 950 vs Samsung S7 na foktách mesiaca.
Mierne v prospech Lumie 950 "ak bude záujem môžem presnejšie popísať dôvody".
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#956

Příspěvek od MaG »

Karle to byla už jen nadsázka, že se to bere moc vážně :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#957

Příspěvek od Karell »

Aha, tak to se omlouvám, to jsem vůbec nepochopil.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Astrofotografie mobilem

#958

Příspěvek od Roman (Rick) »

Howkingu, kašli na to, oni si aj tak budú "mleť to svoje" a poukazovať na hlúposti, aj keď im tu uvádzaš do oči bijúce fakty. Keď si ich už ani poslednou argumentáciou nepresvedčil, tak už ničím (ako si písal = ako hádzať hrach o stenu - ako som to zistil na vlastnej koži :D).

A je to vlastne jedno. Kašli na to a ďalej foť tak ako fotíš, je to paráda a človek len žasne, čo sa dnes dá nafotiť obyčajným mobilom. Ľudí, ktorých to zaujme je určite kopa a oni sa ti budú ozývať a žiadať o rady (tu na AF poväčšinou súkromne, lebo pri verejnom prejave by mohli dopadnúť ako my :lol:). A vlastne, veď na FB ti tvoju tvorbu mnoho ľudí už dávno chváli a inšpiruješ ich skúšať to tiež ...

Nerieš tých čo nemajú záujem si to vysvetliť, rieš tých čo chcú ísť po tvojich stopách ;).


Edit: pozerám, že už je neskoro. Vďaka bande arogantných debilov ďalší človek, čo opustil AF. Kam toto speje :(.
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#959

Příspěvek od ok1in »

Bohužel, dnes každý řeší jen tu "svou" pravdu, ale že jiní to mohou mít postavené jinak a baví je něco jiného nepochopí. Jeden fotí profesionálně, druhý zase sobě (a jiným) pro radost - třeba jen z pokusů a netradičních postupů. I cesta může být cíl... :idea:
Jak prosté, milý Watsone...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Astrofotografie mobilem

#960

Příspěvek od Roman (Rick) »

Presne tak. Je smutné, že nie všetci to takto berú.
Odpovědět