Astrofotografie mobilem

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Astrofotografie mobilem

#856

Příspěvek od Dansemacabre »

Howking píše:proč fotit movilme, když to jde cmos kamerou, proč fotit cmos kamerou, když to jde ccd, proč fotit ccd když jsou fotky z hubble.
Prosil bych příklad nějakého neracionálního a neférového argumentu...


"A po všem tom přijde někdo další a řekne "vykašli se už na ty mazanice a foť kamerkou" - no vidíš, nic takovýho jsem nenapsal. Doslova jsem napsal "musel být naprostý magor, aby do toho šel" a zároveň, že to respektuju a beru, takže klídek.

Proč fotit... píšu už asi po pátý: foť si čím chceš, nikdo tu an tebe neútočí ani ti neříká, co máš a nemáš dělat, jen čteš mezi řádky a bereš si to zbytečně osobně ;) Záleží vždy jen na tom, s jakou námahou a za jakou cenu čeho chceme dosáhnout. Pokud mi jde jen o to koukat na fotky vesmíru, tak ano, stáhnu si něco z Hubblu a nedám za to nic.Pokud chci vlastní, je to poměr individuálních konstant výdělek/útrata/čas/radost z focení/předpokládaný výsledek.
Naposledy upravil(a) Dansemacabre dne 05. 04. 2018, 14:04, celkem upraveno 1 x.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#857

Příspěvek od Howking »

Nemyslím, že čtu mezi řádky a vidím úmysl tam kde není. Pokud tomu ale tak je, tak se všem dotčeným hluboce omlouvám a slibuju, že se zdržím další reakcí na posty, kde paranoidně uvidím opovržení nad mou snahou a zábavou. Budu nadále postovat snímky a odpovídat těm, co je bude zajímat jak vznikly a co je k tomu třeba.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: Astrofotografie mobilem

#858

Příspěvek od Rekmarik »

Howking píše: Dnes pokus, kdy se pokazilo vše. Vysoká oblačnost, vítr bránil pointaci, do toho skoro úplněk a za kopcem blikali policajti u nějaké havárky. Navíc jsem zvolil nízké iso a krátký čas. Takže celkově jen 20 minut, než se úplně zatáhlo.
Snad nevadí když přeruším vaše diskuze, líbí se mi ten výsledek M51 - připomíná mi to jak to vidím vizuálně ve 400ce, když jsou slušné světelné
podmínky při pozorování.
K tomu mě jen napadlo, jestli by mohlo pomoct potlačit trošku teplé barvy na snímku, které tam z mého pohledu působí rušivě člověka to hned praští do očí - ale to je jen můj subjektivní dojem.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#859

Příspěvek od Howking »

Rekmarik píše:líbí se mi ten výsledek M51
dnes bude pěkně a udělám to lépe - stále experimentuji s novou apkou a není to ono - od té doby už jsem zkusil 10 minut expozice, ale nějak to i po darku flekatělo. Tak zkusím kratší expozice a velké množství.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofotografie mobilem

#860

Příspěvek od Bill »

Podle mne by jsi se měl dostat aspoň na úroveň staré QHY5 kamery s 8s expozicem a 8" newtonem (411x8 sec):

Obrázek

M51 je docela jasná... Pokud ne...
M:736 750 113
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#861

Příspěvek od Howking »

Bill píše:Podle mne by jsi se měl dostat aspoň na úroveň staré QHY5 kamery s 8s expozicem a 8" newtonem (411x8 sec)
- no to bych pokládal za velký úspěch :-)
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofotografie mobilem

#862

Příspěvek od Bill »

Je fakt, že to je z mono QHY5 - na astrofotkách i nějaká z barevné kamery a tu už jsi asi možná překonal :-D
M:736 750 113
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#863

Příspěvek od Howking »

Bill píše:Je fakt, že to je z mono QHY5 - na astrofotkách i nějaká z barevné kamery a tu už jsi asi možná překonal :-D
- no já teď bojuju s aplikacemi na focení - ta co umí dlouhé expozice neumí raw a to hlavně znamená, že neobchází šumové filtry telefonu a tím se brutálně ztrácí jak na ostrosti, tak i na dosahu a ta co raw umí se po poslední aktualizaci podělala tak, že mezi 1/3s expozicí děla sekundovou pauzu a tak neúměrně prodlužuje focení a i když jsem psal výrobci aplikace (se kterým mám jinak dobré vztahy a hodně funkcí přidal na můj popud) tak stále nevycházi oprava. (mají pravdu ti, že na adroidu bych asi tyhle problémy řešit nemusel, ale fotím tím co mám. v tom je ta zábava - kdybych měl kupovat telefon kvůli astrofocení tak si rovnou mohu koupit kameru)
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#864

Příspěvek od Howking »

Tak včerejší reparát z M51. Lepší to už bez rawu asi nebude - detaily fakt kulhají.
Obrázek
Samozřejmě to ještě desetkrát zpracuju a nějaký pokrok z toho vydoluju :-D
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#865

Příspěvek od Howking »

A ještě předtím jsme už hodně nízko nad obzorem fotil M46
Obrázek
Tohle pořádně až příští zimu - už se to moc nedá.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#866

Příspěvek od Howking »

No dvě hodiny expozic naprd. Něco jsem strašně zvoral. Buď jsem pointoval na hotpixel, nebo mi povolil pointer, ale postupně pohyb v úhlopříčce až o 12 bodů a do toho jsem nějak zvoral draky (další zbytečná půlhodina expozic)- no a výsledkem šmohy a při snaze je vyžehlit pastelková rozmazanina. Škoda krásné oblohy :-(
Obrázek
M104 (Sombrero)
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#867

Příspěvek od Howking »

Tak včera otestováno nové místo Hrabství.
Obloha vcelku parádní.
Sice malá chyba v pointaci, ale nějak napraveno.
Obrázek
Tak včerejší reparát z M101.
SkyWatcher 254/1000 (Newton), EQ6 Pro Synscan, A4Tech FullHD Webcamera PHD2 Guiding, Bader MPCC III, Hyperion 10mm+14mm ring (8,6mm), iPhone8
300x20s ISO8800, Lynkeos stack, Photoshop
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofotografie mobilem

#868

Příspěvek od Howking »

Tak včerejší M81, M82. Ten RAW fakt chybí. Není jak se porvat s barevnou vadou okuláru.
SkyWatcher 254/1000 (Newton), EQ6 Pro Synscan, A4Tech FullHD Webcamera PHD2 Guiding, Bader MPCC III, Hyperion 10mm+14mm ring (8,6mm), iPhone8
200x20s ISO8800, Lynkeos stack, Photoshop
Obrázek Obrázek
Maser
Příspěvky: 2296
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Re: Astrofotografie mobilem

#869

Příspěvek od Maser »

S tou delší expoziční dobou máš ty snímky už mnohem lepší.
Jen si říkám, že když máš takový zápal pro věc, že to nezkusíš nějakou astro kamerkou. ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4135
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#870

Příspěvek od biker.fm »

Maser píše:S tou delší expoziční dobou máš ty snímky už mnohem lepší.
Jen si říkám, že když máš takový zápal pro věc, že to nezkusíš nějakou astro kamerkou. ;)
Az bude mit howking projekt uzavreny a vse namobilovano co ma v planu, pak mozna presedla na nejakou kamerku. Ovsem to pouze v pripade, ze jablickodo te doby nevyjde s nejakou "super vychytavkou" na "nejake" foceni :-P :-D
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět