Snímání krátkými expozicemi (bez pointace)

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4141
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#196

Příspěvek od biker.fm »

Romane, proc ta hloupa poznamka o elite a dalsi zbytecne rypave poznamky ? Nikdo zde nehani tvuj zpusob foceni, jen se zde doctes informace jake nevyhody ten tvuj postup ma. A jiste nejsem sam kdo to tak vnima.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#197

Příspěvek od Cztwerec »

biker: přesně tak jsem to myslel... vnímám to stejně, jak si to napsal.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 253
Registrován: 27. 07. 2015, 16:43
Věk: 43

Re: HorseHead Flame Nebula

#198

Příspěvek od Matej »

a zároveň nemusia investovať horibilnú sumu do malej elektrárne plnou káblou a množstva harampácií a tráviť pol rok v sekcii technika riešením autoguidingu, či inými problémami s montážami atp ...
Ono práve tu ale narážame na problém v logike. Keby si to nafotil zo statívu, cez lidlskop, s webkamerou, bolo by to tvrdenie v poriadku. Avšak sám používaš techniku za tisíce € (montáž, APO, Chladenú kameru, filtre). A jediný rozdiel je spomínaný guiding, ktorý je pri ostatných nákladoch zanedbateľný.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#199

Příspěvek od Roman (Rick) »

francek: dík za podporu (a odvahu).

biker: no tym si nie som tak istý ... Asi si už zabudol na vlákno o M16 a k nemu spojený flame, kde som si tento typ poznámok na moju osobu užil až až a taktiež aj Howking, ktorý to nakoniec s touto komunitou vzdal ...

Matej: prepáč, ale zobral si to na zlý koniec. Montáž ma vyšla na 200e, newton na necelých 300e a veľmi dlho som fotil zrkadlovkou za ďalších 200e ... To nie sú tisíce Eur, ako píšeš. Áno, časom som upgradol techniku, ale princíp fotenia zostal. APO používam skôr na Slnko a jeho aktivitu v Halfe, hoci aj s tým sa dá astrofotiť (pri f8!), ako som tu už ukázal. Slušné výsledky som tu ukazoval aj s obyčajným achromátom za 400e ...
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 253
Registrován: 27. 07. 2015, 16:43
Věk: 43

Re: HorseHead Flame Nebula

#200

Příspěvek od Matej »

Ja som nacenil techniku použitú pri konkrétnej snímke, a tá má hodnotu niekoľko tisíc €. To že máš doma veci za pár stovák sa tohto vlákna netýka.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#201

Příspěvek od Roman (Rick) »

Matej, snažil som sa ti tým vysvetliť, že i s technikou za pár stoviek to šlo veľmi dobre a mnoho ľudí to motivovalo k astrofoteniu. To, že som si nejakú tú techniku dokúpil na tom nič nemení, princíp fotenia a pôvodná pointa toho celého zostáva.

A Ps: montáž za 200e, refráčik za 400e nie je niekoľko tisíc Eur ... Áno ASI 1600 ma vyšla na 1300e, ale to taktiež nie je niekoľko tisíc Eur. A dnes sú aj lecnejšie alternatívy. Btw, to isté som praktizoval aj so zrkadlovkou za 200e, so slušnými výsledkami.
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

Re: HorseHead Flame Nebula

#202

Příspěvek od Fugas »

... prosím admina - přesuňte snad tu diskuzi na samostatný Topic. Je tady další "Flame" a tentokrát u "HorseHead Flame" :-) :-) ... a za chvilku se v tom nikdo nevyzná. Tam se tomu můžeme věnovat dál...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#203

Příspěvek od Roman (Rick) »

Alebo ešte lepšie, zmazať všetko pod príspevkom #725. Je to zas len zbytočný, opakujúci sa spam ;) .
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24310
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: HorseHead Flame Nebula

#204

Příspěvek od MilAN »

Takže, kdokoliv se jakkoliv vyjádří ke tvým snímkům , tak to je spam, a ty tvoje kecy za tím, které se do diskutujících navážejí - to je co ??? A spočítej si, kolik jich tam máš !
Pokud nechceš reakci na tvé snímky, tak pod obrázky napiš, že tě cokoliv ke snímkům nezajímá, a diskusi si nepřeješ.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: HorseHead Flame Nebula

#205

Příspěvek od LukasNestak »

HorseHead Flame Nebula ako architektonický prvok.
Vyzerá to ako keby tam býval fanatický astronóm. :)
Přílohy
horse.jpg
horse.jpg (243.57 KiB) Zobrazeno 2359 x
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#206

Příspěvek od Roman (Rick) »

MIlan, ty si proste neuveriteľný :D. Asi fakt čítate a odpovedáte len na to, čo sa Vám tu hodí. Tak po snáď tisíci krát opakujem znova, to čo sa tu preberá znova a znova ...
Roman (Rick) píše:... Tak skúsim znova, aby ste si odpusili tie opakujúce sa zbytočné technické diskusie okolo fotky, JA SOM SI ICH VEDOMÝ a to fotenie mi takto vyhovuje a baví ma. Nemusíte to chápať, stačí to konečne akceptovať ... A neznamená to ani, že potrebujem počúvať len chválu, viem, že moje fotografie nie sú technicky tip-top.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24310
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: HorseHead Flame Nebula

#207

Příspěvek od MilAN »

No, rád děláš z druhých blbce . Můj celý příspěvek zněl :
Mne tedy spíš udivuje ( ale nepřekvapuje), že ani po 15,5 hodinách expozice to zdaleka není ono
Co jsi v něm našel ty, za to já nemohu
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#208

Příspěvek od MMys »

Mě to už hlava nebere, co tu vlastně celou dobu řešíte (řešíme). Já jsem jasně napsal, že to, že tak chceš fotit, vím, akceptuju, rozmlouvat ti to nebudu. Pouze jsem se podivil nad tím, jak hrozně neefektivní to je (samotného mě to překvalilo, čekal bych na 15.5h zlepšení, ale nebylo dle očekávání).

No, a co následovalo potom (že sis to zase vztahnul v jiném významu a na sebe, že ti to snad dělám schválně) už teda radši ponechávám bez komentáře.

Příště se už raději udržím, a komentovat to nebudu ;)

Ale má to i pro mne jeden pozitivní výsledek, alespoň jsi mi ušetřil jeden pokus (tedy hromadu dat a času při zpracování), co jsem s ASI-nou chtěl udělat. Takže díky za strávený čas a ukázaný výsledek. Od toho AF přeci je, ne ? Teď už vím, že 8 sec. je pro mne nesmysl, že ten limit použitelnosti téhle kamery na f/4 sestavě spíš bude tak 30-sec. až minuta minimálně.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#209

Příspěvek od MaG »

Pro mě teda ze začátku ta diskuze byla konstruktivní a přínosná. Myslím, že nejen já jsem si díky tomu pokusu něco odnesl o focení krátkými expozicemi a o tom, kdy a jakou technikou to má smysl. Ty invektivy ke konci to trochu pokazily, ale zase je to fórum a diskuze k tomu patří, jen se už prosím držte na uzdě.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#210

Příspěvek od Roman (Rick) »

Taak a znova :lol: ...
Roman (Rick) píše:... Tak skúsim znova, aby ste si odpusili tie opakujúce sa zbytočné technické diskusie okolo fotky, JA SOM SI ICH VEDOMÝ a to fotenie mi takto vyhovuje a baví ma. Nemusíte to chápať, stačí to konečne akceptovať ... A neznamená to ani, že potrebujem počúvať len chválu, viem, že moje fotografie nie sú technicky tip-top.
Páni, pri každej mojej fotke sa diskusia znova a znova točí okolo toho istého. Už je tu na to samostatné vlákno, kde ste sa už popoučovali, tak načo znova zakladať vlákno o tom istom? Aj tie 8 resp 4 sekundové expozície som tu už vysvetľoval ... Skúsme to konečne uzavrieť.
Odpovědět