Nejlepší zpracování snímků do GIF sekvence

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Assasincz
Příspěvky: 193
Registrován: 07. 07. 2011, 19:28

Nejlepší zpracování snímků do GIF sekvence

#1

Příspěvek od Assasincz »

Ahoj,

Mám 305/1500 Goto dobson, a rád snímám planety. Moje současná kamera je QHY-5 mono a potřeboval bych poradit s nejlepším způsobem zpracování - sjednocení - snímků pro sekvenci. Níže uvádím svůj poslední výtvor pro referenci↓

Jedná se o GIF poskládaný asi z 25 snímků, každý jednotlivý snímek zpracován z 500 frame videa AVI, který nejprve ořezávám v Castratoru a následně zpracovávám v RegiStaxu. Tato nezávisle zpracované snímky následně naskládám do GIF.
U této konkrétní animace jsem se pokusil korigovat rotaci pole v průběhu doby 2-3 hodin, vše snímek po snímků od oka, dle referenční mřízky, a každý snímek jsem se pokusil zhruba sjednotit ve světlosti s předchozím. Ale všechno ručně, jednotlivé snímky, a od oka. Jak je vidět, dokonalé to není...

Hned vedle uvádím GIF seskládaný ze snímků, které jsem nesladil co do jasu, ani do rotace.

Jaký nejlepší postup/nástroj zvolit pro sladění (1) jasnosti jednotlivých snímků a (2) jejich rotace??

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1675
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší zpracování snímků do GIF sekvence

#2

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Sladění jasnosti snímků jsem nikdy nepotřeboval, u prvního videa nastavím expozici a už na ni přece nešahám - všechna surová videa mají stejný jas a při zpracování nastavuji stále stejné hodnoty roztažení histogramu.

Obrázek
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Nejlepší zpracování snímků do GIF sekvence

#3

Příspěvek od Howking »

Tenhle snímek jsem zpracovával takhle. Je to o vlákno vedle.
Odpovědět