Astrofoto workshop v ČR

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Astrofoto workshop v ČR

#181

Příspěvek od Dansemacabre »

pavelseb píše:Kdyby byla kritika, to by ještě šlo, ale stále častěji se objevují snímky, které nikdo vůbec nekomentuje. Což mně osobně přijde jako velká škoda.
Souhlasím. Když už se člověk po x letech pokusů a omylů a nezaostřených paskvilů konečně dostane k pořádný fotce, neštěkne po ní ani pes, natož aby se dozvěděl, co by se dalo zlepšit, nebo ho zahřálo u srdce, že se konečně probojoval někam, kde to začíná dávat smysl... Pochvala od babičky sice potěší taky, ale neni to úplně pravé zadostiučinění ani motivace :D Zas na druhou stranu jak psal MMyS: lepší ticho nebo kritika než nekritická chvála na každou mazaninu z mobilu, jak je to třeba v "astrofoto CZ" na facebooku.
Pěkné by bylo zavést na fórum u příspěvků alespoň systém palečků "líbí se" a "nelíbí se", ale to už je debata do jiného vlákna.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Astrofoto workshop v ČR

#182

Příspěvek od LukasNestak »

Dansemacabre píše:
pavelseb píše:chvála na každou mazaninu z mobilu, jak je to třeba v "astrofoto CZ" na facebooku.
Takže pre začiatočníkov je lepšie zverejňovať fotky na "astrofoto CZ" , aspoň po psychickej stránke :)
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 819
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Astrofoto workshop v ČR

#183

Příspěvek od midars »

Vrátil jsem se z kurzu pro začátečníky těsně před půlnocí. Bylo to SUPER a móóóc děkuju Martinovi :!: Přijel jsem na kurz s prázdnou hlavou a odjížděl jsem s hlavou přetékající informacemi. Teď je ještě utřídit v hlavě, abych je uměl využít. Díky trpělivost i za zaslané materiály.

P.S.
Pro info - videa co jsem si natočil mají 178GB.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Astrofoto workshop v ČR

#184

Příspěvek od hades »

Taky bych chtěl Martinovi i dalším kolegům poděkovat za příjemnou atmosféru a spoustu nových informací, které teď budu postupně vstřebávat. Teprve teď vím jak na postprocessing a věřím, že mě to v astrofocení posune o pořádný kus dál. Tento workshop mohu vřele doporučit všem, kteří nejsou spokojeni s výsledky svých zpracování. Za mě hodnotím 11/10 :D :D
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofoto workshop v ČR

#185

Příspěvek od MaG »

Bylo to neuvěřitelně příjemné a přínosné setkání. Vůbec jsem netušil, co všechno se dá dělat lépe. Taky jsem hned dneska cvakal snímky, které bych dříve vůbec nepořídil :-) No uvidíme. Každopádně to, co pro nás Martin dělá, je něco mimořádného a patří mu velký dík.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Astrofoto workshop v ČR

#186

Příspěvek od Homer »

No já byl z těch "začátečníků" začátečníkem opravdu nefalšovaným :-), vše podstatné jsem viděl a slyšel poprvé. Proto jsem rád, že jsem to absolvoval, že jsem měl kliku i v tom, že vedle mne seděl jako nápověda kantor z povolání MaG a že mám nyní základní představu o problematice, o jednotlivých krocích při zpracování dat, o důvodech proč se dělají. Dostali jsme i powerpointovou prezentaci tohoto kurzu, tak se těším až budu mít vytvořené pracoviště a začnu zkoušet zpracovávat to, co pod dálkovým dohledem Martina Myslivce prozatím fotím. Dodané obědy v dobré kvalitě za dobrou cenu i s rozpisem, co zahrnuje jedna porce ( mimochodem bohatě postačující včetně počtu okurek na osobu :-) ), kávy dostatek, přednášející vlídný a trpělivý, kolegové v pohodě. Za sebe taky děkuju!
Zhenzl
Příspěvky: 95
Registrován: 07. 01. 2018, 22:59
Bydliště: Veltěže
Věk: 52

Re: Astrofoto workshop v ČR

#187

Příspěvek od Zhenzl »

Ach jo, jak je možné, že mi ta akce zase utekla. Rok čekám, že se něco takového bude konat a teď si přečtu pouze jak jsou všichni nadšení..... Kam bych měl koukat, abych se o tom dozvěděl včas? Nebo je nějaký plán na další podobnou akci?
GSO N305/1200 + G2/8300 na EQ8, TS 203/800 + ASI294MM a ES 80/480 AD triplet + ASI1600MM na EQ6-R
Petr Kab.
Příspěvky: 44
Registrován: 11. 10. 2018, 09:30
Bydliště: Hrubčice 300
Věk: 40

Re: Astrofoto workshop v ČR

#188

Příspěvek od Petr Kab. »

Tohle bych jako amatér taky velice rád absolvoval, ale nějak mně to uniklo, škoda.
Sky-Watcher Newton 6" 150/750mm OTA DUAL , ZWO Camera ASI 385 MC Color , Sky-Watcher AZ-EQ5 SynScan GT (sloup)
http://astrofotky.cz/~PetrKab
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofoto workshop v ČR

#189

Příspěvek od MMys »

Je potřeba koukat ke mě na web, tam je přihlašovací formulář. Pokud máte zájem, tak ho vyplňte, a tak do půl roku až roku, až se sejde nějakých řekněme 8-10 zájemců, vždy nějaký termín po dohodě se zájemci vyhlásím.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofoto workshop v ČR

#190

Příspěvek od ok1in »

Potvrzuju, tohle funguje spolehlivě. Martinovy kursy jsou opravdu intenzivní a velmi přínosné! Už se šikujeme s pár lidma založit další poptávku - BTW, to je taky trochu (předčasně) i pro tebe Martine... ;)
Uživatelský avatar
Jackxl
Příspěvky: 359
Registrován: 08. 12. 2007, 20:18
Bydliště: Velké Meziříčí
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofoto workshop v ČR

#191

Příspěvek od Jackxl »

Bylo to super. Jen data jsou ještě na h.....
GSO200/800 na EQ6-R,hr coma, Canon 600d mod
Uživatelský avatar
pedrosanchez
Příspěvky: 602
Registrován: 01. 04. 2017, 12:00
Věk: 43

Re: Astrofoto workshop v ČR

#192

Příspěvek od pedrosanchez »

Já bych přispěl i na video z workshopu od MMYse :) moc rád bych se zúčastnil, ale urvat celý víkend se mi asi nepodaří.
SW 203/1000, EQ6-R synscan goto, Canon EOS 450D mod., DBK 21AU618.AS, QHY-5 II, ZWO ASI 224 MC
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofoto workshop v ČR

#193

Příspěvek od nosuh »

video je ti na nic, je potreba prijet a zucastnit se. Kurz je supr a dozvis se veci nevidane a vymluvy ze cely vikend je moc, jsou absurdni..prvni den na to stejnak jen cucis jak z jara a az druhy den se chytas, az se to pekne rozlezi a pres noc vstreba ;)
Ja porad cekam na ty mirne pokrocily, Martine :D
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Odpovědět