Jak spojit ruzné časy a ruzná ISO

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Jak spojit ruzné časy a ruzná ISO

#1

Příspěvek od alda »

Prosim mohl by mi nekdo poradit jak spravne spojit, kdyz mam nafocne z vice noci snimky s ruznymi casy a s ruznym iso. Vyskedek jsou treba tri tify-sigma combined, ze tri noci, kazdy zregistrovany odecteny darky, flaty atd, ale kazdy je z jinych casu a isa. Jak to dat dohromady pro upravy v PS ?
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Jak spojit ruzné časy a ruzná ISO

#2

Příspěvek od Bill »

No otázka je, proč máš různá ISA a časy. Pokud to bylo proti tvé vůli - musel jsi třeba zkrátit čas kvůli problémům s pointaci ap. tak to vyřeš koeficienty - pokud používáš DSS, tak je to v Raw/Fits setting. Pokud máš poloviční čas nebo ISO, tak dej koeficienty 2 ap.

Pokud jsi to dělal záměrně kvůli dynamice, tak máš hodně možností, jak to zpracovat - zkusit to jako HDR, natáhnout to do vrstev a pomocí masek vybrat to nejlepší z jednotlivých snímků.... Návodů tady najdeš určitě hodně.

Pokud jsi LAMA jako já, tak to narvi všehno do DSS jako "Groups" a dej to celé najednou zpracovat. Ve stacking parameters dej "Entropy Weighted Average (High Dynamic Range)". Ono z toho "něco" vyleze samo :-)

Bill
M:736 750 113
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Jak spojit ruzné časy a ruzná ISO

#3

Příspěvek od kolec »

Nevidim dovod, iny ako teoreticky pre tvoj postup.
Neviem aky pouziva soft., ale mal by si postupovat nasledovne.

-kazda seria ktora ma rovnake ISO a cas sa spracuje samostatne - dostanes z kazdej serie 1 vysledny Fits
- vsetky taketo obrazky musis tzv. "zarovnat" -nastavit na nich rovnake pozadie (aby si nescital hrusky s jablkami) Mozes sa napr, vyblbnut s pixmath v MaxDl
- Scitas ich. S vyslednym obrazkom uz mozes pracovat .


Ak budes postupovat tak , ze obrazky iba scitas, i to je moznost,  tak vysledny obrazok je vecou nedefinovatelnej a nereprodukovatelnej nahody.

Kolec

P.S. Spajat rozne expozicie ma zmysel iba v HDR fotografii. Existuje este moznost kedy je vyhodne fotit s inymi casmi v inych dnoch ine svetelne podmienky) , ale urcite nie s inym ISO
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Jak spojit ruzné časy a ruzná ISO

#4

Příspěvek od alda »

No otázka je, proč máš různá ISA a časy. Pokud to bylo proti tvé vůli - musel jsi třeba zkrátit čas kvůli problémům s pointaci ap. tak to vyřeš koeficienty - pokud používáš DSS, tak je to v Raw/Fits setting. Pokud máš poloviční čas nebo ISO, tak dej koeficienty 2 ap.

Pokud jsi to dělal záměrně kvůli dynamice, tak máš hodně možností, jak to zpracovat - zkusit to jako HDR, natáhnout to do vrstev a pomocí masek vybrat to nejlepší z jednotlivých snímků.... Návodů tady najdeš určitě hodně.

Pokud jsi LAMA jako já, tak to narvi všehno do DSS jako "Groups" a dej to celé najednou zpracovat. Ve stacking parameters dej "Entropy Weighted Average (High Dynamic Range)". Ono z toho "něco" vyleze samo :-)

Bill
Je to přesně jak píšeš, musel jsem zkrátit čas protiže jsem měl problémy s pointací (moc foukalo) a tak jsem to chtěl dohnat na zvýšení ISO (normálěn fotím s 800 a tak jsem tam šoupl 1600. Každopádně mi bylo líto vyhodit ten nafocený čas.
Ne vždy jsou stejné podmínky :-)
Odpovědět