A spadla klec

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Josef  II

A spadla klec

#1

Příspěvek od Josef  II »

Před časem se zde Martin (MMys) zmínil,že,již byly vykradeny dvě pozorovatelny,tím prvním byl kolega Duk,tím druhým já,u mně se to stalo vloni 13,září,s ohledem na pátrání po astrolapkovi jsem tuhle záležitost veřejně neventiloval,měsíce ubíhaly a zdánlivě se nic nedělo,abych pravdu řekl v duchu jsem se ,již se zmíněnými odcizenými dalekohledy rozloučil,i když mnou vyčíslená škoda byla jen "60 000 Kč ",spíše jsem si nesčetněkrát říkal,která svině tohle mohla udělat,i když jsem určité podezření měl,bylo jasné,že tohle musí vyřešit jedině policie,dnes jsem dostal zprávu od děčínské policie,že moje uloupené dalekohledy ,ale i  astropříslušenství odcizené u Duka byly nalezeny u člena působícího na místním AF,tím členem je ALKORIUS z Prahy,který si před časem u mě kupoval optiku,nejvíce mi na celé záležitosti vadilo to,že člověk,kterého si pozvete ,jako hosta,vás po čase okrade ,takže důvěra,kterou jsem měl k lidem,které jsem si pozval,tím pádem vzala za své. onen výtečník se ke krádežím přiznal, chtěl bych poděkovat děčínské policii za skvělý výsledek .
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

A spadla klec

#2

Příspěvek od -karneades- »

jooo, hodne se vytahujeme a lapkove a loupeznici se smeji, jak jsme blbi, nekolikrat jsem tohle tema nasadil mezi svymi dobrymi kamarady z astrobranze a nikdy mne nikdo neposlouchal, hold zlodeji se najdou vsude, je dobre, ze Policie takto zapracovala a ze se Vam cast veci vrati, ale je taky desne smutne, ze i mezi nami jsou lapkove a podvodnici!
Uživatelský avatar
Ondra.P
Příspěvky: 697
Registrován: 09. 04. 2008, 16:41

A spadla klec

#3

Příspěvek od Ondra.P »

Josef II:
Tak to uprimne gratuluju!
A ja jsem tomu hajzlovi pred mesicem venoval zdarma pointacni SW 70/500, to bych se pos...  :-/
Dokonce si ho chtel vyzvednout osobne u mne doma, uff...
Clovek chce udelat jednou za cas dobrej skutek, ale akorat toho vyuzije nejakej smejd  >:(
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

A spadla klec

#4

Příspěvek od Duk »

Upřímně, moc jsem v úspěch kriminalistů nevěřil, ale někde na dně duše jsem alespoň doufal. Dnešní telefonát mě dohnal skutečně k slzám. Ač to byly slzy radosti, tak i hodně hořkosti.
Připojuji se rovněž svým díkem k úspěchu našich kriminalistů a zároveň Pepo blahopřeji, že jsi se dočkal.
Je to však velké ponaučení pro časy příští.......
Jasnovidec
Příspěvky: 345
Registrován: 28. 03. 2010, 14:49
Kontaktovat uživatele:

A spadla klec

#5

Příspěvek od Jasnovidec »

Koukám, že zmiňovaný je stále aktivním členem AF.

Dobrá práce, ikdyž tady měla policie i dobré indicie, kde zkusit hledat.

Jen více takových dobrých konců, ikdyž lepší by bylo, kdyby tenhle příběh neměl začátek.
Astronoobík v akci, lidlskop + triedr NIKON 16x50 CF ACTION VII. Celestron 20x80, HEQ-5, SW ED 80/600 ED, dobson SW 250/1200
Uživatelský avatar
mi.
Příspěvky: 262
Registrován: 07. 06. 2008, 03:56

A spadla klec

#6

Příspěvek od mi. »

Tímto gratuluju Vám i policii,

je vážně zarážející dočíst se něco podobného a opravdu je mě líto poškozených, když vidím jaké investice, čas a "lásku" do tohoto celoživotního koníčku vkládají. Je pravda, že jakékoliv odcizení majektu vždy zanechá člověka s nějakou psychyckou újmou a tak jen doufám, že zůstanete všem astro-amaterům nadále otevřený s radou či pomocí, které tu od Vás rád čtu.

Asi marně, ale doufám, že už se tu podobný hyenismus nebude opakovat. A jsem velice rád za tak pozitivní konec.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

A spadla klec

#7

Příspěvek od daghtus »

Srdecne blahozelam. Ani sa mi nechce verit, ze policia nieco take vyriesila, ale mam z toho uprimnu radost. To aby sa uz clovek bal pozvat si astrokamarata domov vyskusat zostavu.
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

A spadla klec

#8

Příspěvek od hamr »

To teda zírám, že něco takového může provést někdo z fóra :o. Jsem rád, že se věci našly. Duk to tady tehdy uvedl nějak nejasně, takže jsem nevěděl co si o tom myslet. Teď už vše chápu. U mě už taky bylo pár lidí se podívat, ale tohle by mě nenapadlo. Ještě, že moje výbava není nijak extra, samý bazar a vlastní výroba ;).
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1831
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

A spadla klec

#9

Příspěvek od aquarius »

Klobouk dolů před policií. Jen doufejme, že se i nadále bude zabývat
opravdovým zločinem a odmítne se podílet na zastrašování občanů, jak si to někteří přejí.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

A spadla klec

#10

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Tak to tedy celkem nevěřícně zírám...tohle je kurvárna největšího kalibru!

Blahopřeji zúčastněným (poškozeným) k jejich štěstí, že PČR dokázala vypátrat odcizený majetek!
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

A spadla klec

#11

Příspěvek od denis.marc »

Tohleto je pěkná lumpárna. Jak má pak někdo někomu věřit. :-/
Ještě, že to naši policisti prokoukli a vyřešili, to taky nebývá pokaždé. ;)
xmarekx
Příspěvky: 122
Registrován: 08. 11. 2009, 21:06

A spadla klec

#12

Příspěvek od xmarekx »

Sekat ruce...

Tímto mu proklívám zbývající astrotechniku. Nechť se mu rozkolimuje dalekohled, okuláry permanentně zamlží a foťák at je věčně vybitý.
305/1500 Dobson autotrack "flexka" - dárek od ženy,SW 114/1000 na fakt zlý montáži + Yukon scout 30x50, TS 25x100, Astronomic UHC profi, Nagler 7,13,22, Omegon 5, Power Tank SW
Uživatelský avatar
brz
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 07. 2010, 00:18

A spadla klec

#13

Příspěvek od brz »

tím členem je ALKORIUS z Prahysmutne
Ked bude pravoplatne odsudeny, dajte sem jeho cele meno a adresu. aspon na neho si bude mozne dat bacha.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

A spadla klec

#14

Příspěvek od Duk »


smutne
Ked bude pravoplatne odsudeny, dajte sem jeho cele meno a adresu. aspon na neho si bude mozne dat bacha.

Nemějte mi to za zlé, víc prozatím uvést nemohu, ale........, soudíme zde jednoho člověka, který nás z povzdálí sleduje na tomto fóru. Ovšem, tak jako vím, že jedna a jedna jsou dvě, vím nebo lépe řečeno věřím, že to nebyla práce či úmysl jednoho člověka. ;)
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

A spadla klec

#15

Příspěvek od -karneades- »

tak- ze se mohu tesit na to, ze me vyberou kolegove alkoria ?

i kdyz u me neni co vybrat, leda by si rozmontovali a odvezli kopuli a sloupek   >:(

Lubosi, vazne si myslis, ze to byla organizovana skupina?

tak to se mame na co tesit, ja to rikam porad, toto astroforum je verejna onanie a obnazovani se, a ja trpim exibicionismem nadmiru, nekteri si dokonce pisou svoji vybavu do profilu
Odpovědět