Šumava Star Party 2008

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Šumava Star Party 2008

#1

Příspěvek od michal.b »

Jiz delsi dobu si pohravam s myslenkou usporadat na Sumave pozorovaci setkani. Mezi cleny astrofora pribyl kolega (zdravim Tharose ), ktery kousek od uvazovane oblasti bydli a pripadne by byl ochotny proverit moznost realizace takove akce (pozorovaci podminky, vhodne stanoviste, povoleni od NP...).
Pred podnikanim jakychkoliv kroku by vsak bylo zahodno zjistit, zda by byl o star party na Sumave dostatecny zajem. Hlavnim lakadlem jsou samozrejme vyborne podminky (byli bychom obklopeni narodnim parkem, nadm. vyska kolem 1100m, mesta daleko ve vnitrozemi). Zamereni by bylo spise pozorovaci (tj. vice star, mene party).
Tesim se na vase nazory. Pokud mate nejake zname, kteri nepisou na forum a presto by mohli mit o akci zajem, dejte jim vedet, hlasovani je otevrene i pro hosty.
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Šumava Star Party 2008

#2

Příspěvek od Chef »

Já bych určitě jel... ;)
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

Šumava Star Party 2008

#3

Příspěvek od eastman »

Když bych mohl, vůbec bych se tomu nebránil :D
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Šumava Star Party 2008

#4

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Pokud by se mi nic nekrizilo v danem terminu, tak bych urcite rad prijel.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
LuKo78
Příspěvky: 433
Registrován: 20. 10. 2005, 01:01

Šumava Star Party 2008

#5

Příspěvek od LuKo78 »

Zdravím,

na Šumavu to nemám zas až tak daleko, takže se rád přidám a přijedu. Přece jen pozorování v takové výšce nemám každou noc. :o
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Šumava Star Party 2008

#6

Příspěvek od FunTomas »

Tiež by som mal záujem. Závisí to ale od termínu, takže ak budem mať prázdny kalendár na daný termín, potom rád pozriem Šumavu.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Šumava Star Party 2008

#7

Příspěvek od ladis »

Rozhodne bych se zucastnil a velmi rad! ::)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Šumava Star Party 2008

#8

Příspěvek od MP »

Pod Sumavou v posledni dobe se svymi dalekohledy uz tak trochu napul bydlim , takze nejen prijedu ( pokud to zvladnu casove ), ale v ramci nejakeho nocniho vyletu mohu pomoci testovat ruzne lokality apod.

Mimochodem, ze zminenych lokalit je Churanov asi nejlepsi. Jen by to chtelo povoleni na vjezd autem nekam dal od silnice a "obydlenych mist. A bezvetri.

e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Šumava Star Party 2008

#9

Příspěvek od Hajs »

Určite bych se také přidal, Churánov mám prakticky za humny :-)
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

Šumava Star Party 2008

#10

Příspěvek od Tharos »

Zdravím vás všechny, no tak to je parádní :). Díky moc Michale za založení tohoto vlákna, sám bych zde na fóru po svých teprve třech ubohých příspěvcích asi ani neměl odvahu něco podobného nabízet ;D. A tak mám velkou radost, že ses toho chopil a že ohlas je zatím jaký je :).

Tak teda bezva, rovnou se trošku rozepíšu :). Má nabídka zajištění všeho, co bude v mých silách, platí.

Co se lokality týče - pro větší počet lidí by byla ona zmiňovaná meteorologická stanice na vrcholu Churáňově asi trošku problém, oni to v ČHMÚ prostě nemají moc rádi, když se v těch jejich prostorech pohybují "nepovolaní". Dobře vím, co si občas musí vyslechnout místní meteorologové, když je tam občas na dva dny navštíví třeba jen širší rodina a někde se to pak roznese... Snad jediná cesta, která mě napadá, by mohla vést skrze nějakou spřízněnou duši v ondřejovském oddělení meziplanetární hmoty, které na Churáňově v rámci evropské bolidové sítě provozuje několik kamer - a tak že bychom se vydávali za bolidáře a jako bonus třeba dva tři bolidy vyfotili ;D.

Každopádně dalších, v podstatě úplně rovnocených lokalit, je zde řada. V samotné oblasti Churáňova je ještě několik o sekci vedle zmíněných luk, ze kterých též často pozoruji a nemají chybu. Výhoda Churáňova je, že je skoro přesně na hranici NP, a tak z té ne-NP strany by bylo vyjednání "požehnání" maximálně snadné.

Nicméně mám tip na další super lokalitu - je to kousek od Kvildy. Kvilda je úžasná, je to ještě větší konec světa, jen už se v tamějších hlubokých lesích trošku hůř hledají louky :). Ale jeden tip bych měl, souřadnice jsou následující: 49°1'9"N, 13°35'51"E, zkusím sem vložit i přímý link: http://www.mapy.cz/#x=131116256@y=132179296@z=16@mm=FP . Tu louku dobře znám, i když bych se tam ještě v následujících dnech zašel podívat, v jakém stavu je tamější příjezdová cesta a podobně. Je to sice už na území parku, ale to bych si vzal na starost. Louka leží v nadm. výšce cca 1130 m.n.m. a jediný, navíc naprosto nepostřehnutelný světelný zdroj světla, je Kvilda, schovaná za mohutnými smrky :).

Musím teď končit, jsem ve škole a budu se muset přesouvat... Ale budu tohle vlákno bedlivě sledovat :).
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Šumava Star Party 2008

#11

Příspěvek od MP »

Spis bych se priklanel k Churanovu - prece jen tam vede aspon "legalni" prijezdova cesta az temer k pripadnemu pozorovacimu stanovisti. A kupodivu i tma je tam lepsi - bliz k hranicim je na jihu vic videt svetlo z Nemecka. Nemusime byt primo na uzemi meteostanice.

Je jasne, ze tam ani na Kvilde nepujde usporadat klasickou StarParty, protoze tam tezko muzeme ve vetsim poctu taborit na pozorovacim stanovisti. Nezbyva, nez obsadit nektery z blizkych penzionu nebo taborit nekde mimo NP a na kopec dojizdet jen na noc. Ja osobne tam mohu dojet kdykoliv a nemusim tam spat, pripadne muzeme nabidnout ve vzdalenosti cca 20km strechu nad hlavou a socialni zazemi tak 10 lidem s vlastnimi spacaky.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Šumava Star Party 2008

#12

Příspěvek od michal.b »

V ramci mych predchozich uvah jsem patral i po nejakem vhodnem ubytovani a narazil jsem na tohle

http://www.woodcraft.cz/index.php?right ... pka&lan=cs

Je to bez problemu pristupne po silnici, kapacita 37 lidi, cena velmi lidova.
Uživatelský avatar
Michal Hrachovina
Příspěvky: 64
Registrován: 21. 08. 2014, 10:10

Šumava Star Party 2008

#13

Příspěvek od Michal Hrachovina »

Zdravim vsechny,

ja bych se asi taky pridal (zalezelo by hodne na terminu). Protoze nemam auto a ani ridicak...moh bych vzit s sebou pouze pozorovaci dalekohled + triedr.

Zatim M.
Schmidt-Newton 203/812, Bresser Messier R-102, Bresser 25-75x90, BLUEsky 60/700, Triedr 8-24x50, Kukátko 10x25, Samsung GX-1L s 18-55mm, 70-300mm a 2/58
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Šumava Star Party 2008

#14

Příspěvek od ladis »

Mohu se pokorne zeptat, v jaky termin by se hypoteticky Starparty konala? ::)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Šumava Star Party 2008

#15

Příspěvek od Konihlav »

jsem urcite pro a pokud bych mohl, tak zcela jiste dorazim. Hned jak jsem koupil dalekohled zacal jsem se shanet po vhodnem pozorovacim stanovisti na Sumave a je super, ze nekdo uz ten pruzkum udelal.

takze doufam, ze pripadny termin akce mi bude vyhovovat, velmi nerad bych ji ozelel !
Odpovědět